Niezależnie od tego czy w wideokonferencji ma brać udział kilka czy kilkanaście osób, zestaw Logitech doskonale poradzi sobie z przekazem obrazu czy dźwięku. Kamera wyposażona w dobrą optykę, dookólny mikrofon i naprawdę niezgorszy głośnik, przy odrobinie stałego i przyzwoitego pod względem transferu łącza z internetem, zrobią swoją robotę. GROUP ConferenceCam może być zamontowany na stałe w sali konferencyjnej lub służyć ad hoc jako narzędzie do wideokonferencji, którego zamontowanie nie powinno zająć więcej niż kilka minut. Zestaw Logitech jest naprawdę niekłopotliwy pod względem instalacyjnym i dla przeciętnej osoby wyposażonej we w miarę nowoczesny komputer przygotowanie go do pracy winno przebiec szybko i sprawnie.

Zestaw składa się z huba, kamery, konsoli i pilota oraz opcjonalnie (dokupywanych osobno) dodatkowych mikrofonów, montowanych w postaci doczepianych satelit.

Hub jest sercem zestawu, do którego podpina się zasilanie oraz przewody biegnące do kamery,  konsoli i komputera.

Kamera dzięki serwomechanizmom pozwalającym na zdalne sterowanie pochyleniem czy funkcją zoom jest urządzeniem, które umożliwia w wygodny sposób (za pośrednictwem pilota) na niemal dowolne kadrowanie przekazu wideo (można dostosować obraz do warunków sali i audytorium).

Konsola jest kombajnem, który jest nie tylko głośnikiem oraz mikrofonem, rejestrującym dźwięki w pełnym kącie, ale jest także instrumentem za pomocą którego można dodatkowo sterować kamerą czy kontrolować status zestawu. Panel sterowania obejmuje funkcje dostępne z pilota oraz pewne dodatkowe możliwości, które wykorzystać można jedynie we współpracy z konkretnymi aplikacjami do wideokonferencji. Konsolę można również wykorzystać jako pomost między standardowym telefonem GSM (smartfon) a zabudowanym mikrofonem i głośnikiem parując urządzenia za pośrednictwem łącza Bluetooth, dzięki czemu tak prowadzona rozmowa nie będzie narażona na słabą jakość czy bardzo ograniczone możliwości mikrofonu aparatu.

Logitech Group ConferenceCam to zestaw, na który trzeba wydać kilka tysięcy złotych (cena waha się od 4 300 zł do 5 000 zł), ale można go wykorzystać nie tylko jako w pełni stacjonarny zestaw zamontowany w konkretnej sali konferencyjnej zdolnej pomieścić nawet do dwudziestu osób, ale także jako przenośne centrum wideokonferencyjne, które po krótkiej instalacji może uniezależnić małą lub średnią grupę roboczą od miejsca, innych zewnętrznych urządzeń audio-video czy słabych jakościowo urządzeń zabudowanych w laptopach.

Naturalnie, mimo doskonałej jakości opisywanego zestawu oraz jego dużej autonomiczności, korzystając z niego nadal zależni jesteśmy od programów do komunikacji, przyzwoitego łącza z siecią oraz dobrego oświetlenia, by w pełni cieszyć się tym, co oferuje Logitech Group ConferenceCam.